Master Chef Jürisi Danilo Zanna Kimdir Kariyeri

0
66

Master şef Danilo kimdir? Master Chef yarışması tüm heyecanı ile devam ederken yarışmada yer alan jüri üyeleri ise izleyenler tarafından merak edilmeye devam ediyor. Bu sezon yarışmaya yeni katılan jüri üyesi Danilo Zanna oldu. İtalyan jüri üyesi Danilo sempatikliği ile izleyenlerin merak ettiği isim oldu.

Güler yüzlü, sempatik tavırları ve yarışmacılara yaklaşımı ile beğenilen İtalyan jüri üyesi Danilo Zanna kimdir kaç yaşında evli mi ve kariyeri gibi bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Master Chef Jürisi Danilo Zanna Kimdir

Mater Chef yarışmasında jüri üyesi olan Danilo Zanna 15 Nisan 1982 yılında İtalya’nın Prato kentinde doğmuştur. Sempatik jüri üyesi Danilo Zanna mesleğine aile restronlarında çalışarak şeflik yapmaya başlamıştır. Daha sonra aşçılık bilgisini çok ünlü İtalyan şeflerle çalışarak geliştiren Danilo İtalyan mutfağı hakkında uzmanlaştı.

Türk yemekleri ile de ilgilenen başarılı jüri üyesi Master Şef Danilo daha sonra Türkiye’ye gelerek burada iş yapmaya başladı. Daha sonra Tuğçe Demirbilek ile evlenerek burada kalmaya karar vermiştir. Başarılı şefin bu evliliğinde 2013 yılında Zeno Tibet adında bir oğlu oldu. İstanbul Mecidiyeköy de The Piiza Co restorantı açan Danilo Zenna bunun yanı sıra tv proglamları ve filmlerde de oynamaya başladı.

İlk olarak Zahide ile Yetiş Hayata adlı programda şeflik yapmaya başlayan isim daha sonra Planet Mutfak kanalında İtalyan İşi isimli bir yemek programı hazırlayıp sunan Danilo Zanna restoran zincirlerini büyütmüştür. Aynı zaman da Kadir Has Üniversitesi İstanbul Culinary Enstitute’de her ay İtalyan yemekleri workshopu hazırlamakta ve ayrıca Üniversite de danışmanlık hizmeti vermektedir.

Danilo Zanna’nın asıl tanınmasını sağlayan program ise 2015 yılında Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” programı oldu ilginç Türkçe’si ile beğenilen isim bir çok farklı projede boy gösterdi. Görümce adlı sinema filmindede yer alan Danilo, NTV ekranlarında yayınlanan Lezzetin Şarkısı adlı yemek programını hazırlayıp sundu. Şimdi ise Master Chef programında şeflik yapmaktadır.

Master Chef yarışmasında yer alan diğer jüri üyeleri Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu hakkındaki bilgileri de aşağıdaki linklerden öğrenebilirsiniz.

Master Chef Mehmet Yalçınkaya Kimdir>>
Master Chef Somer Sivrioğlu Kimdir>>

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz