E-Devlet Elektrik Aboneliği Başvuru Yapma

0
42

E-devlet elektrik aboneliği başvurusu yapma ve abonelik kapatma gibi işlemler artık E-devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor. Gün geçtikçe yeni hizmetler sunmaya başlayan E-devlet sistemi bizleri bu sayede kurumlara gitmekten ve sıra beklemekten kurtarmaya devam ediyor.

Elektrik abonelik açma ve abonelik kapatma gibi işlemler bu sayede E-devlet üzerinden gerçekleşecek ve hem vatandaş hemde çalışanlar iş yükünden kurtulacaklar. Tüm vatandaşlar tarafından merak edilen ve kısa sürede yapılan bu uygulamanın nasıl yapılacağı ile ilgili bilgileri yazımızda paylaştık. İnternetten elektrik abonelik başvurusu yapma ve abonelik sonlandırma işlemleri nasıl yapılıyor.

E-devlet Elektrik Aboneliği Başvurusu Yapma

İlk olarak online elektrik abonelik başvurusu ve abonelik sonlandırma işlemleri yapmak için E-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet sistemine TC kimlik numaranız ve şifrenizi girerek giriyorsunuz.

Sisteme girdikten sonra arama bölümüne bulunduğunuz bölgenin elektrik şirketinin ismini yazarak arama yapıyorsunuz ve bölgenizin elektrik şirketini bulduktan sonra bireysel abonelik başvuru bölümüne ve daha sonra yeni abonelik bölümüne giriş yapıyorsunuz.

Daha sonra sırasıyla;
Sorgulama Yöntemi Seçimi,
Tesisat Bilgileri
Tarife Seçimi
Poliçe ve Mülkiyet Bilgileri,
Sözleşme Gönderim ve İletişim Bilgileri, 
Ön izleme,
İşlem Sonucu, aşamalarını doldurarak elektrik aboneliğinizi internet üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

İnternetten su aboneliği başvurusu nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz