Ara Tatiller Ne Zaman ve Kaç Gün Olacak?

0
55
ara tatiller ne zaman

Okullar ne zaman açılacak 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı ne zaman başlıyor. Ara tatiller ne zaman kaç gün olacak gibi konular milyonlarca öğrenci ve veliler tarafından merakla beklenmeye başlandı. Uzun bir yaz tatili geçiren öğrenciler şimdi yeni eğitim yılının ne zaman başlayacağını ve bu sene ilk defa uygulanacak olan ara tatillerin ne zaman olacağını araştırmaya başladılar.

Bu sene okullar her zaman olduğu gibi okul öncesi öğrenciler ve birinci sınıf öğrencileri için bir hafta erken başlayacak. Uyum kapsamında okula başlayacak olan öğrenciler 2 Eylül 2019 Pazartesi günü ders başı yapacaklar.

Diğer öğreniciler ise 9 Eylül 2019 Pazartesi günü ders başı yapacaklardır. Bu sezon yine oldukça heyecanlı bir şekilde okula başlayacak olan öğrencileri bu sene ilk defa uygulanacak olan ara tatillerde mutlu etmeye başladı.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında uygulanmaya başlanacak olan arar tatil zamanları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlendi ve bu sene ara tatiller aşağıda belirtilen tarihlerde birer hafta olacak şekilde birinci yarıyılda bir ikinci yarıyılda da bir olacak şekilde iki defa uygulanacaktır.

Ara Tatil Tarihleri Ne Zaman?

  1. Dönem Ara Tatil Tarihi: 18 Kasım 2019 tarihinde başlayacak ve 22 Kasım 2019 tarihinde sona erecektir.
  2. Dönem Ara Tatil Tarihi: 6 Nisan 2020 tarihinde başlayacak ve 10 Nisan 2020 tarihinde sona erecektir.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Başlama ve Tatil Tarihleri

Bu yıl eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. İlk dönem 20 Ocak 2020 yılında tamamlanacak öğrenciler 15 tatile girecekler. Sömestr tatilinin ardından ise öğrenciler 3 Şubat 2020 tarihinde ikinci döneme başlayacaklar. İkinci dönemde 19 Haziran 2020 tarihinde sona erecek ve bu sefer öğrenciler 11 haftalık yaz tatiline başlayacaklardır.

Milli Eğitim Bakanı’ndan Yeni Sistem Açıklaması

Bu sene uygulanmaya başlanacak olan öğrenciler için ara tatiller hakkında konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuşmasında okullar bir hafta erken açılacak ve bir hafta geç kapanacak ancak toplam tatil süresi kısalmayacaktır diyerek açıklama yaptı.

Verilen bu ara tatiller, öğrenciler ve öğretmenler çok yoruluyorlar bu ara dinlenme tatilleri sadece tatil olarak nitelendirilmemeli bu tatillerde çocukların eğitimsel faaliyetlere katılması hedeflenmelidir diyerek açıklamalarda bulundu.

Eğitim ile ilgili tüm haberleri ve bilgileri haberler11.com sitemizden öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz