Akbil Migros Marketlerde Geçerli Mi?

1
9

Akbil Migros marketlerde geçerli mi, migros’ta akbille alışveriş yapılabiliyor mu soruları son günlerde en çok merak edilen konulardan oluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Belbim AŞ ile Migros Ticaret AŞ tarafından imzalanan protokol kapsamında, ulaşımda kullanılan İstanbul kart artık market alışverişlerinde de geçerli olacaktır. İstanbul kartın kullanım alanlarının genişletilmesi ile birlikte akbil kullanıcıları büyük kolaylık yaşayacaklardır.

Akbiller Migros’ta geçerli mi konusu ile henüz çoğunluğun haberi olmaması ile birlikte sistemin zamanla yayılması ve migros’ta akbille alışveriş yapma alışkanlığının artması bekleniyor. Ayrıca İstanbul karıtınızı Migros marketlerde ek bir ücret ödemeden dolum yapabilirsiniz. Akbil migros marketlerde geçerli mi işte ayrıntılar.

Akbil Migros Magazalarında Geçiyor Mu?

Evet, akbil ile migros marketlerinde alışveriş yapılabiliyor. İstanbulkartınız ile alışveriş yapabildiğiniz gibi ayrıca akbil dolum işlemini de migros’ta yapabilirsiniz.

Migros’ta İstanbulkart ile Puan Kazanın!
Ayrıca Migrosta akbil ile alışveriş yapma size bir de puan kazandırıyor. Akbille yaptığınız alışverişten puan kazanmak istiyorsanız öncelikle Money Clup kartınız olması gerekiyor ve bu kartınız ile istanbulkartınızı eşleştirmeniz gerekiyor ve böylece yaptığınız alışverişlerden puan kazanarak kazandığınız bu puanları tekrar ulaşım için kullabiliyorsunuz. Kazanlıan puanlar ayrıca kartın geçtiği tüm İstanbulkart harcama noktalarında (toplu ulaşım, İBB Sosyal Tesisleri, Beltur kafeleri, yiyecek içecek otomatları, İspark otoparkları, bisiklet kiralama, iTaksi vb.) kullanılabilecek.

Akbille Migros’ta Kaç Paraya Kadar Alışveriş Yapabilirim?

Yapılan bu anlaşma ile birlikte artık İstanbulkartın Migros marketlerde kullanımı sırasında kullanıcılar 300 TL’ye kadar olan alışverişlerini İstanbulkart ile ödeyebileceklerdir. İstanbul’da tüm migros’larda geçerli olan uygulama ile birlikte istanbulkartın şehir yaşam kartına dönüşümü yaygınlaştırılmaktadır.

Uygulama, 6 Mayıs 2019’dan itibaren İstanbul’daki Migros, Migros Jet ve 5M dahil olmak üzere 415 mağazada başladı. Bu yükleme ve alışveriş imkanı, BELBİM’e ait Mavi Kart, İndirimli Kart gibi tüm kartlar için geçerli. Uygulamadan 18 milyonun üzerindeki İstanbulkart kullanıcısı yararlanabilecektir.

Sitemizdeki diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz