1. Dönem Ara Tatil Ne Zaman Olacak, İlk Ara Tatil Tarihi

0
13

İlk ara tatil ne zaman ve kaç gün olacak, 1. dönem ara tatil tarihi? Milli Eğitim Bakanlığının bu yıl aldığı karar ile birlikte artık okullarda ara tatil uygulaması başlayacak. Bu sene ilk defa uygulanacak olan ara tatiller birinci dönem ve ikinci dönem olmak üzere iki kere yapılacak. Öğrencilerin ara dinlenme kapsamında oluşturulmuş olan bu ara tatil zamanı merak edilmeye başlandı.

Tatil ve okul zamanlarının daha dengeli hale gelmesi amaçlanan bu uygulama ile birlikte 13 hafta olan yaz tatili iki hafta kısalacak ve bu iki haftanın biri birinci dönem biride ikinci dönemde olmak üzere ara tatil olarak eklenecektir. Öğreniclerin yaptığı tatil zamanında ise bir azalma olmayacaktır. 2019 ara tatil ne zaman, ilk ara tatil ne zaman ve 1. dönem ara tatil ne zaman olacak gibi soruların cevapları yazımızda yer alıyor

1. Dönem İlk Ara Tatil Ne Zaman Olacak

Bu sene ilk defa uygulanmaya başlayacak olan ara tatillerin ilki yani 1. dönem ara tatil tarihi 18 Kasım – 22 Kasım 2019 tarihleri arasında olacaktır. Hafta sonlarının da birleşmesi ile birlikte öğrenciler Kasım ayında 9 gün tatil yapmış olacaklardır.

2. Dönem Ara Tatil Ne Zaman

İkinci dönem ara tatil tarihi ise 6 Nisan – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında olacaktır.

Bu verilecek olan ara tatillerde öğrencilere bir ana tema başlığı altında kültür, bilim, sanat, fuar ve gezi gibi etkinlikler planlanacak. Öğrenciler bu ara tatillerde dinlenmenin yanı sıra öğrendiklerini kontrol etme ve öğrenimlerini derinleştirerek eksiklerini gidereceklerdir.

15 Tatil Ne Zaman

Öğrenciler ara tatiller haricinde bir de 15 tatil ne zaman sorusunu sormaya araştırmaya başladılar. Sömestr tatili 2019 yılında 17 Ocak 2020 tarihinde başlayacak ve 3 Şubat 2020 tarihinde sonma erecektir.

Sitemizdeki diğer Eğitim haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz